Serwus! Jestem Paula Olska

Odbiło Ci, zbzikowałaś, dostałaś fioła. Ale coś Ci powiem w sekrecie. Tylko wariaci są coś warci.

Lewis Carroll, Alicja w Krainie Czarów

Jest to cytat, który towarzyszy mi właściwie przez całe życie … tak się myśli o niepoprawnych optymistach, kolekcjonerach pozytywnych wrażeń i nałogowych romantykach … życie to moje życie 🙂 Od zawsze pasjonuje mnie człowiek, jego emocje i reakcje na bodźce, które wysyła świat.

Dziękuję Ci, że tu jesteś :). Cieszę się, że mogę podzielić się z Tobą moimi spostrzeżeniami, doświadczeniami oraz nabytą dotychczas wiedzą.

Uwielbiam ludzi i ich historie, to ich towarzystwo sprawia, że czuję się dobrze. Moim źródłem energii jest powietrze oraz natura, które motywują mnie do rozwoju a za inspiracją stoi pyszne jedzenie z różnych kultur. Z niesamowitą ciekawością wchodzę w świat psychologii, by stać się jej praktyczną częścią. Zagłębiam się w temat samorozwoju ukryty w książkach, publikacjach i różnorodnych pomysłach. Nie wyobrażam sobie bowiem, aby to, co powstało w wielkich psychologicznych umysłach, nie było wykorzystane.

Moją pasją i zarazem misją jest dbanie o to, aby otaczający mnie świat, za pomocą odkrytych już narzędzi, zmieniał się na lepsze. 

Cechuje mnie unikanie próżni i rutyny, lubię zmiany i każdego dnia staram się odkryć nowy element mojego życia. Czasem jest to taki, który gości dosłownie na moment a niekiedy zostaje na dłużej … zdarza się, że i na zawsze. Lubię doświadczać i czerpię z tego radość.

Jestem szczęśliwą żoną i razem z mężem sprawujemy opiekę nad naszym psim skarbem. Od zawsze otaczała mnie miłość rodziców i młodszego brata, którą cenię z całego serca … od lat są moimi najlepszymi przyjaciółmi.

Na świat patrzę zarówno oczami dziecka, którego zachwyca wszystko, co widzi jakby, dostrzegał to po raz pierwszy, jak i dorosłej kobiety, doświadczonej i wyciągającej wnioski z podejmowanych czasem złych decyzji. Jestem ciekawa świata, miewam mnóstwo planów, wizji i marzeń … wszystkie do zrealizowania 🙂 Postrzegam świat jako niezmierzony ocean możliwości i szans … Bywa oczywiście, że działam chaotycznie, chwytam kilka srok za ogon i nie doprowadzam spraw do końca … i tu właśnie kłania się szeroko pojęty samorozwój 🙂

Ten blog poświęcam osobistym zmianom, organizacji, tworzeniu lepszej wersji siebie przy pomocy pięknego świata będącego tuż obok.

Pragnę pokazać jak sama, dokonuję zmian i jak wiele to kosztuje … satysfakcja jednak z osiągania sukcesów jest niesamowita. 

Robię wszystko, co możliwe, by wykorzystać każdy dany mi dzień jak najlepiej. Czasem bowiem wystarczy drobny szczegół, by nasze życie nabrało zupełnie innych barw. 

Co robię by uatrakcyjniać moje dni? Oto kilka codziennych spraw:

  • Realizuje pomysły z mojej listy celów
  • fotografuję
  • czytam książki
  • słucham muzyki, gram na gitarze, śpiewam
  • Czytam poezję, piszę wiersze
  • gotuję, wymyślam własne przepisy
  • ćwiczę jogę, medytuję
  • uczę się nowych umiejętności
  • podróżuję

Jestem studentką psychologii, za sobą mam ukończone liczne kursy z zakresu motywacji, emocji, samorealizacji oraz zdrowego stylu życia. Ukończyłam dziennikarstwo, marketing i reklamę medialną, europeistykę oraz grafikę komputerową. Doświadczenia zawodowego nabieram z różnych dziedzinach … zaczynając oczywiście od gastronomi 🙂 Pracowałam jako grafik, dziennikarka, specjalista ds. PR, koordynator projektów unijnych oraz organizator imprez … nuda to zdecydowanie nie moje imię.

W życiu cenię własną równowagę, odnajduję radość i pasję w drobnych codziennych czynnościach.

Żyję z całych sił by wczorajsza niezwykłość nie stała się banałem, a dzisiejsza skrajność normą. Obalając cytat z „Kataru” Stanisława Lema.

z miłością, Paula
70 137 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *