Kobieta Pozytywna

Kobieta Pozytywna – warsztat z samoświadomości. Jak poznać siebie? Część II

Najlepszy czas na działanie jest teraz!

Mark Fisher

Ubiegły tydzień został rozpoczęty z pełnym skupieniem na naszym wewnętrznym „Ja”. Podczas poniedziałkowych warsztatów z cyklu „Kobieta Pozytywna” skoncentrowałyśmy swoją uwagę na świadomości naszego ciała oraz naszego umysłu. Drugi już warsztat z samoświadomości, miał na celu poszerzenie wiedzy z zakresu inteligencji emocjonalnej, uświadomienia sobie mocnych i niekorzystnych stron naszej osobowości oraz pracy nad nawykami, które towarzyszą nam na każdym etapie dnia.

Pracy było, co niemiara bowiem z naszymi cechami charakteru, jest tak, że pozytywnych nie potrafimy dostrzec, a negatywnych zwyczajnie nie chcemy. Nawyki zaś, to tak zautomatyzowane czynności, które wykonujemy bezwiednie zatem nie łatwo z nich zrezygnować, warto jednak nad nimi pracować, ponieważ nie są one integralną częścią naszej osobowości.

Zajęcia rozpoczęłyśmy krótką sesją medytacyjną, aby skupić uwagę na naszym ciele, ucząc się wsłuchiwania w jego potrzeby. Spotkanie w kameralnej atmosferze skoncentrowane było głównie na ćwiczeniach, które każda z uczestniczek wykonywała wg własnego sumienia i na tyle ile potrzebował jej umysł. Mówiąc krótko, pełna swoboda i dowolność w sposobie działania.


Warsztat z samoświadomości to przyjemne kobiece spotkanie, podczas którego nabywamy wiedzę o sobie, o swoim wnętrzu poprzez ciągłe wnikliwe badanie tego, co posiadamy, ale często brak nam czasu, by to odkryć.


Kolejne spotkanie z cyklu „Kobieta Pozytywna” 30 maja 2019 roku w Bibliotece Publicznej w Kosakowie. Zapraszamy serdecznie!

z miłością,
Paula